nieuws
4 bouwstenen voor LEGO's risicomanagementsysteem
In 2006 begon LEGO zich te herstellen na een aantal grote reorganisaties. In die periode begon de Deense speelgoed-multinational ook met de eerste bouwstenen van risicomanagement.
De omgevingsanalyse die LEGO uitvoerde, wees uit dat de wederopstanding van het bedrijf serieus bedreigd werd door een aantal strategische risico's in de speelgoedbranche. Jans Hansegard, de nieuwe CEO, onderkende het gevaar en begon met de ontwikkeling van een risicomanegementsysteem bestaande uit vier onderdelen.                                                                                                                                                

1. Het eerste dat Hansegard deed, was het spreiden van risico's door de hele organisatie, inclusief divisies en business units.

2.  Vervolgens werd een specifieke risicomanagementmethode geïntroduceerd, de Monte Carlo simulatie. Dit is een kwantitatieve methode die gebruikmakend van simulatie en wiskundige modellen van kansberekening de gevolgen van bepaalde risico's in beeld brengt.

3. De derde bouwsteen bestaat uit Risk and Opportunity Management, een systematische methode voor het identificeren en evalueren van risico's en mogelijkheden.                                   

4. Met de vierde bouwsteen kunnen werknemers zich een idee vormen van wat er allemaal kan gebeuren. Voorbeelden zijn bedrijven die in de businessliteratuur bekend staan om hun strategische fouten in het bijzonder Nokia en Kodak.                               

(Bron: apics.org)                        
Overzicht
Aanmelden voor
Wekelijks nieuws en tips voor kwaliteitsprofessionals.
Klik hier voor een gratis abonnement.